Niedzica

www.dieselcenter.pl

U podnóża Pienin Spiskich, w bezpośrednim sąsiedztwie słynnej w regionie zapory wodnej, znajduje się Niedzica. Pod względem administracyjnym na kompleks składają się dwie odrębne miejscowości – Niedzica oraz Niedzica-Zamek.

W praktyce jednak turyści traktują obie jako zwartą całość. Wspominamy o turystach nie bez powodu, albowiem jest ich naprawdę sporo, szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Niewielka wioska właśnie dzięki nim pulsuje, jest pełna gwaru i gości – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Do największych lokalnych atrakcji zalicza się zamek Dunajec.

To okazały obiekt, pięknie położony i skąpany w klimacie legend i opowieści. Imponuje również to, że mimo upływu lat jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

Dzięki temu z powodzeniem funkcjonuje jego część muzealna, a także wspaniały taras widokowy. Można z niego podziwiać niemalże całe Pieniny, a obrazy zapadają na długo w pamięć.

Utarło się, że odwiedzając Pieniny trzeba wręcz obowiązkowo „zaliczyć” również Niedzicę. Gorąco do tego zachęcamy, bo warto.