Dlaczego warto być w Pieninach?

portal.kłopotliwe.com.pl http://primabus.pl/

Uznany XIX-wieczny pisarz polski, Władysław Anczyc, napisał w 1864 roku znamienne słowa odnoszące się do pięknych, rodzimych gór. Stwierdził on, że kto nie był w Tatrach i Pieninach, ten nigdzie nie był i nic nie widział. Trudno chyba o lepszą rekomendację do odbycia turystycznej wyprawy w te rejony.

Pieniny, bo nimi się zajmiemy, są drugim pod względem ilości turystów obszarem w Polsce. Ustępują jedynie wspomnianym Tatrom. Co decyduje o tych znakomitych statystykach? Istnieje kilka czynników.

Na pewno doskonałe warunki przyrodnicze, walory krajobrazowe działają na gości jak magnes. Większych zastrzeżeń nie budzi układ komunikacyjny – do pienińskich miejscowości można w miarę łatwo dojechać z różnych części kraju. Świetnie zorganizowana i stale modernizowana infrastruktura noclegowa i gastronomiczna to również argumenty godne uwagi.

Osoby, którym zależy z kolei na uzdrowiskowej funkcji okolicy, mogą skorzystać z bogatej oferty wybornych wód zdrojowych. Mają one znane od setek lat właściwości lecznicze.